První online koncert z Kvapíku

05.05.2021

Současná doba kultuře příliš nepřeje, to slýcháme poslední dobou velmi často. Na druhou stranu se našlo mnoho nadšenců, kteří neúnavně objevují nové možnosti pro kulturu v momentálních podmínkách. Zkrátka nová doba s sebou přináší nové výzvy a my máme možnost před nimi utéct, nebo se k nim postavit čelem. A protože běh není naší silnou stránkou a nové výzvy přijímáme rádi, bylo jen otázkou času, kdy se nápad na první online koncert z Kvapíku stane realitou.

Ve čtvrtek 29. dubna se v Jirnech sešla skupina výborně naladěných hudebníků i se svými (samozřejmě také špičkově naladěnými) hudebními nástroji. Speciálně pro tuto příležitost tak vznikla skupina The Open Heart Band. A aby toho nebylo málo, připojil se k nim i vicemistr světa ve stepu Marek Chytra.

Tuhle úžasnou partu lidí, která nás všechny přijela naočkovat dobrou náladou, skvěle doplnil moderátor David Ruml. David nás svými milými slovy provedl celým večerem, pomohl nám dozvědět se něco o vystupujících a zároveň zprostředkovával dotazy a vzkazy od Vás, kteří jste koncert sledovali a komentovali přes YouTube.

Věříme, že jazz, swing a blues do Vašich kuchyní a obýváků přinesl i slibovanou dobrou náladu a očkování proběhlo bez vedlejších účinků.

Místo vyhrazené za normálních okolností pro Vás diváky, zaujala pro tentokrát technika a ač nás těší, že se akce vydařila, doufáme, že se co nejdříve setkáme osobně na Kvapíku.

Pokud jste nestihli sledovat koncert v přímém přenosu, můžete si ho pustit ze záznamu v následujícím videu:

Děkujeme za Vaše dotazy a vzkazy, které jste posílali během koncertu. Moc si Vaší podpory vážíme.

Za Sdružení otevřených srdcí

Lucie Jirásková