Jirenský swap

01.07.2021

O víkendu 25. - 27. 6. jsme pořádali swap aneb druhou šanci pro nepoužívané věci. Bohužel jsme loňský ročník nezvládli vzhledem ke covidovým opatřením uspořádat. O to byla pravděpodobně účast na letošním ročníku vyšší. Přinesených věcí byl plný kulturní dům, ze kterého střídavě věci mizely a zase se obměňovaly věcmi novými. Největší úspěch měly hračky, oblečení, domácí potřeby a knihy.

Rádi bychom touto cestou dovysvětlili, že na akci je možné věci přinášet celý víkend, ale preferujeme pátek, aby bylo možné sál důstojně připravit. Zároveň je možné si odnášet věci i v pátek, ale sál se teprve připravuje, takže je to trochu hektické a bývá zvykem, že v pátek tam jsou hlavně dobrovolníci z řad skautů i veřejnosti, kteří pomáhají věci rozmístit, za což jim mockrát děkujeme!

Shodou okolností ve stejném termínu pořádalo i SDH Nové Jirny materiálovou sbírku do postižených vesnic tornády na jižní Moravě, kam jsme ze swapu několika pytli oblečení také přispěli. Zároveň za dobrovolné vstupné, které se na akci vybralo (2727,- Kč) jsme nakoupili hřebíky, plachty a pytle, které jsme hasičům také odevzdali.

Věci, které po akci zbyly, jsme vezli do charitativního obchodu Moment https://moment-ops.cz/. Snažíme se hledat charitativní organizace v okolí, kam bychom mohli v budoucnu přispívat, ale zatím jsme narazili na nezájem, většinou z důvodu zajištění dostatku oblečení apod. a nebo plných skladů. Pokud znáte v okolí organizaci, která by věci z příštích ročníků ráda přijala, tak budeme rádi za předání kontaktu. Samozřejmě bychom rádi věci darovali spíše bližším organizacím a pomohli tak našemu regionu.

Za Junáka - český skaut, středisko Br. Fandy Antoše Jirny, z. s., Jaroslava Pivoňková