Fotografická soutěž

28.02.2021

Fotím, fotíš, fotíme - a to i v březnu! Minulých pár týdnů nabídlo zasněžené a ojíněné scenérie, kterých mnoho místních fotografů využilo k pořízení nádherných fotografií. Jsme rádi, že nám letošní zima nadělila - ne každý rok se dají pořídit fotky zamrzlého jirenského rybníka nebo tichých zasněžených ulic. Pak jsme si ale řekli, že by bylo fajn mít v soutěži také pučící stromy a sněženky razící si cestu na jarní sluníčko. Máme tedy několik novinek!

Tou první novinkou je, že soutěž prodlužujeme do 20.3.2021! Fotky tak můžete posílat do soutěže dál. Pokud jste jich už zaslali maximální počet, tj. 5, tak pošlete v průběhu března ještě jednu další - celkem je tedy nyní nově možné zaslat do soutěže až 6 fotek od jednoho autora. A třetí dobrá zpráva na závěr - autorovi nejlepší fotografie jsme se rozhodli udělit "Cenu Josefa Koloce". Pan Koloc byl dlouholetý dobrovolný hasič a skaut, ale především vášnivý fotograf se zájmem o uměleckou fotografii. Cenu bude na slavnostním zahájení výstavy předávat pan Zbyněk Koloc společně se zástupcem obce. S oceněním se (přirozeně kromě všeobecného uznání) pojí i věcná cena - poukázka v hodnotě 2.000,- Kč do Foto Škoda, kde můžete zdokonalit svoji fotografickou výbavu nebo si třeba nechat udělat fotoalbum z vlastních fotek.

Termín výstavy, včetně slavnostního zahájení, je zatím s velkým otazníkem. Nicméně fotky stárnou jen velmi pomalu, takže si trpělivě počkáme - i kdyby to mělo být až za několik měsíců. A počítáme i s variantou online výstavy!

Za Kulturní výbor obce,

Jitka Korejzová